Budowa Domu Koszalin – Krok 1 – Wybór działki

Krok pierwszy – wybór działki

Poszukiwania możemy prowadzić dwutorowo

  • Przez agencje pośrednictwa nieruchomościami, oraz indywidualnie. Metoda pierwsza jest oszczędna czasowo, natomiast do ceny ziemi doliczamy prowizję ok. 3%.
  • Indywidualne poszukiwanie ziemi pod własny dom jest na pewno czasochłonne, ale dzięki temu możemy od razu poznać walory okolicy, sprawdzić czy jest cicho, jakich będziemy mieć ewentualnie sąsiadów.

Szukając ziemi kierujemy się następującą prostą zasadą: im taniej chcemy kupić ziemię, tym dalej od miasta rozpoczynamy jej poszukiwania. Jak już znajdziemy nasz wymarzony kawałek, wtedy poddajemy rozwadze następujące okoliczności – jak daleko będziemy mieć do sklepu, przedszkola, szkoły, komunikacji, ile czasu zajmuje nam dojazd do pracy (najlepiej zrobić indywidualną próbę w godzinach szczytu, pojechać do i wrócić z pracy w nasze wymarzone miejsce – jeżeli wiemy, że będziemy to wstanie znieść przez 5 dni w tygodniu, to dobrze), jak wyglądają drogi dojazdowe do naszej posesji, nie tylko jak jest sucho, ale w czasie ulewnych deszczy i zimą.

Zakup działki budowlanej

Jeżeli już wiemy, że wszystko jest w porządku dokonujemy zakupu działki. Prosimy sprzedającego o akt własności zbywanej nieruchomości, upewniamy się kto jest właścicielem, czy na przedmiotowym gruncie nie ma żadnych ograniczeń i służebności. W dokumencie potwierdzającym własność gruntu znajdujemy numery działek, które zamierzamy nabyć. Uzbrojeni w tę wiedzę jedziemy do Wydziału Geodezji Urzędu Gminy właściwej dla lokalizacji gruntu. Tam sprawdzamy, czy dla tej ziemi jest plan zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy. Jeżeli wszystko sprzyja naszej inwestycji przystępujemy do aktu notarialnego – stajemy się szczęśliwymi posiadaczami ziemskimi.

Budowa domu

Dokonując wyboru ziemi kierujmy się również analizą radiestezyjną i analiza feng shui. Pierwsza pomoże nam ocenić, czy dany kawałek ziemi będzie dla nas zdrowy, natomiast korzystając z drugiej – będziemy lepiej wiedzieli, jak i gdzie usytuowanej ziemi dla Siebie szukać.

Comments are closed.