Dobra Firma budowlana Koszalin?

Ekipa budowlana czy Firma budowlana? Oto jest pytanie…

Mamy już projekt naszego wymarzonego domu. Bank przyznał nam kredyt hipoteczny lub zgromadziliśmy określoną ilość środków finansowych. Wszelkie formalności zostały dopełnione. Czas przystąpić do prac budowlanych.Przed nami bardzo trudna decyzja wybór ekipy która wybuduje nasz dom.

firma budowlana koszalinNajwiększą wadą jaką robi większość inwestorów to porywani się na pozorne oszczędności. Myślenie w stylu „Wezmę Pana Janka to zrobi mi to 3 razy taniej niż firma budowlana”. Proste w swoim geniuszu prawda? Absolutnie NIE!  Dlaczego takie myślenie jest błędne? Głównie dlatego, że Pan Janek nigdy nie będzie w stanie zaoferować. Wam tego co prawdziwa firma. Umowa z Panem Jankiem? Ale po co „Pani tu szybciutko zrobimy umowa niepotrzebna, pieniążki z ręki do ręki.” Niby wszystko dobrze… ale. Co się może stać jeśli zgodzimy się na taki układ?

 • Czy Pan Janek odpowiada finansowo za materiały które dostaje od ciebie jako inwestora?
  NIE! Pan Janek ma za przeproszeniem w nosie czy, że zostawi na noc pełne wiadro kleju za 200 zł. Przecież to nie jego. Rano weźmie się nowe wiadro (bo tamto już sie nie nadaje), nowy klej i „umieszamy” jeszcze raz.
 • Co się stanie jak Panu Jankowi zabraknie materiału?
  NIC! Pan Janek pracuje na godziny lub na ryczałcie. Usiądzie odpali papieroska zadzwoni do ciebie i powie, że bardzo mu przykro (ta jasne) ale źle policzył cegły i zabraknie mu 30 sztuk. Niestety on na rowerze tego nie przywiezie. Wtedy ty wybiegasz ze spotkania w firmie i biegniesz… No właśnie gdzie biec? Nie musisz się na tym znać. Pan Janek skończy palić i będzie dobrze jak jeszcze nie zabraknie mu 2 cegieł.
 • Pan Janek często pracuje po godzinie 15?
  Nie zastanawiało was to nigdy? Pan Janek zmęczony po pracy wpada na 2 zmianę. Czy taki człowiek wybuduje dobrze wasz dom?
 • Zaliczki 6 razy w tygodniu?
  Oczywiście. Pan Janek żyje z dnia na dzień.
 • Gwarancja!?
  HA HA! Co się stanie jak po 1,5 roku mieszkania w piwnicy zrobi wam się basen z deszczówki? Kogo obciążycie kosztami naprawy? Ubezpieczyciel przyjdzie i powie, że prace nie zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Co wtedy? Pan Janek umarł już na wątrobę albo, zmienił numer telefonu. Nie ma szans na wyegzekwowanie czegokolwiek.

Więc jak znaleźć najlepszą firmę budowlaną?

firma budowlana koszalinMożemy przeglądać oferty i porównywać ceny kolejnych ekip. Jednak jedną z metod wyboru dobrych fachowców jest tak zwana „poczta pantoflowa”. Znajomi którzy już wybudowali dom najlepiej przedstawią nam opnie o kolejnych ekipach fachowców. Dzięki krótkiej rozmowie z przyjaciółmi i sąsiadami w ciągu kilku minut będziemy doskonale zaznajomieni z lokalnym Koszalińskim rynkiem budowlanym. Warto sugerować się opinią których ekip się wystrzegać. Nasi znajomi to najlepsza reklama i antyreklama jeśli chodzi o firmy. To oni powiedzą nam która firma budowlana jest systematyczna, punktualna, uczciwa i rzetelna. Dobra ekipa budowlana nie tylko wybuduje nam dom ale doradzi w kwestii wyboru materiałów budowlanych i wykończeniowych. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba fachowców systematycznie kontrolować.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Pełna gwarancja na wykonywane prace, ogromna baza materiałowo-transportowa. Najnowsze ekologiczne technologie w dobrych cenach. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu w stopce lub wypełnienie formularz kontaktowego klikając po prawej stronie w przycisk „Skontaktuj się”

 

Możesz się z nami skontaktować w dowolnie wybrany przez ciebie sposób:

 1. Przy prawym boku strony znajduje się zakładka „Skontaktuj się” Wystarczy w nią kliknąć i wypełnić formularz kontaktowy. Odpowiemy jak najszybciej będziemy mogli.
 2. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu +48 518 152 562. Ustalimy miejsce i godzinę spotkania w celu uzgodnienia szczegółów współpracy, wyceny, konsultacji.

Dodaj komentarz